• Hot line Kampanii: Zadzwon: 576 091 472

Misja

Kucykowa Misja

 

Reprezentując różne organizacje pro zwierzęce zauważyliśmy, że istnieje zwierzak wymagający zupełnie innych warunków bytowych, innego sposobu pielęgnacji oraz mający odmienne usposobienie. Dla wielu "kuc" jest koniem pod względem użytkowym - kucyki ciągną bryczki, biorą udział w festynach, służą w rekreacji, a nawet w sporcie. Niewielkiego wzrostu, waleczne stworzenia z wielkim sercem a jeszcze większe duchem - tak można w skrócie opisać te czterokopytne Krasnale.

Jednak kuc przestaje być często koniem, jeśli chodzi o pojęcie odpowiedzialnej opieki. Traktowane zwykle jak zabawki ogrodowe lub ozdoby w mini zoo, kupowane jako prezenty niespodzianki - kucyki nie otrzymują tego, co otrzymać powinny jako konie. Często przekarmiane, użytkowane przez zbyt ciężkie osoby lub do ciągnięcia zbyt dużych gabarytów, trzymane w kątach stodoły (bo się zmieszczą) nie widują kowala ani weterynarza. Ich charakter nie sprzyja przyjaźniom z dziećmi, a mimo to nader często to właśnie dzieciom są kupowane.

Jedno mają wspólne z dużymi przedstawicielami swego gatunku - tak samo jak duże konie, tak samo kucyki są wysyłane na rzeź. Ta samo jak duże konie nie mają zapewnionej emerytury, i tak samo cierpią w wyniku zaniedbań wielu stodołach, stajniach i miejscach jeszcze nieodkrytych.

Fundacja "Otwórz Serce" kieruje swoją pomoc konkretnie do tych małych kopytnych. Działacze "Otwórz Serce" zazwyczaj mają bogate, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu fundacji ratujących duże konie. Specyfika opieki nad kucykami sprawiła jednak, że zdecydowali się na wyodrębnienie tej formy wsparcia. Celem fundacji jest dbałość o humanitarne traktowanie kucyków oraz otoczenie ich odpowiedzialną opieką, z uwzględnieniem specyfiki ich utrzymania.

Fundacja realizuje swoją misję poprzez przeprowadzane interwencje w przypadkach zaniedbań kucyków, wykup lub przejęcie zwierzęcia, a także poprzez organizację codziennej egzystencji oraz pełnej opieki weterynaryjnej. 

W imieniu kucyków za każde wsparcie serdecznie Państwu dziękujemy!

 Ogólnopolska Fundacja dla Zwierząt
Hallera 190/6, 53-203 Wrocław
PKO BP 72 1020 5138 0000 9102 0166 4523