Mania ocalona! Dziękujemy!

Kochani, dziękujemy Wam z całego serca. Mania bezpieczna! Jest już pod naszą opieką. Niebawem galeria zdjęć Mani. Bardzo Wam dziękujemy, że podarowaliście życie kolejnemu zwierzakowi.

Mania jest starszym kucykiem o przemiłym usposobieniu. To ostoja spokoju i ocean łagodności. Jest również koniem spracowanym. Ma problemy z kręgosłupem i nogami. Niestety lata nadmiernej pracy zostawiły trwały ślad. Przed Manią diagnostyka, w ramach której będzie miała wykonane również zdjęcia RTG. Zależnie od wyniku badań będzie wprowadzona odpowiednia suplementacja, która poprawi jej komfort życia.

Mania rozgląda się za Opiekunem Wirtualnym. Jeśli chciałbyś wspierać Manię, a w zamian regularnie otrzymywać wieści z jej życia, skontaktuj się z nami.

 

 

TAK BYŁO

Mania spogląda na nas zdziwionym wzrokiem. Jakby dalej nie wierzyła, że za lata oddania i pracy dla człowieka czeka ją już tylko śmierć. Że nie ma w nagrodę dla niej emerytury ani żadnego nieba.
A przecież tak się starała. Latami grzecznie tuptała na swych małych nóżkach, wożąc dzieci. Bywało, że ciągnęła też małą bryczkę, gdy była taka potrzeba, choć było jej ciężko.

Nie buntowała się, nie gryzła, nie kopała, nie sprawiała problemów. Nie miała też żadnych wielkich wymagań.

Małe kucyki nie oczekują od świata zbyt wiele, zadowalają się wodą i trawą wygryzioną na miedzy latem, a zimą garścią siana.
Dziś, gdy starość zapukała do drzwi jej małej stajenki, a nogi i kręgosłup odmówiły posłuszeństwa, gospodarz, który latami czerpał korzyści z eksploatacji Mani, spojrzał na nią z odrazą i bez skrupułów sprzedał handlarzowi. Nie wziął dużo, bo życie małych, spracowanych kucyków w naszym świecie nie jest wiele warte. Mało ważą, więc ubojnia wiele za nie nie płaci, a handlarz też musi swoje zarobić.
Mówi się, że cierpienie uszlachetnia, a nagroda czeka na każdego po śmierci. Tylko co, jeśli dla małych starych kucyków nie ma potem żadnej oferty i jedyne niebo, jakie mogą mieć, jest tutaj, na ziemi?
Ocaliliście wiele koni. Dziś zwracamy się do Was o ratunek dla Mani.

Cena jej życia to 1450 zł. Potrzebne są tez środki na transport, kowala i weterynarza. Mania może dołączyć do stada podopiecznych fundacji, ale potrzebujemy Waszej pomocy. Prosimy, pomóżcie ocalić życie Mani.

Czas jest tylko do 10 lipca.

 

Prosimy dokonaj darowizny z tytułem MANIA

Ogólnopolska Fundacja dla Zwierząt
Hallera 190/6, 53-203 Wrocław
PKO BP 72 1020 5138 0000 9102 0166 4523

 

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści MANIA

na numer 74567 - koszt 4,92zł z VAT
na numer 76567 - koszt 7,38zł z VAT
na numer 79567 - koszt 11,07zł z VAT

Za każdą pomoc, bardzo dziękujemy!

 

 

 Ogólnopolska Fundacja dla Zwierząt
Hallera 190/6, 53-203 Wrocław
PKO BP 72 1020 5138 0000 9102 0166 4523